Gołębie rozpłodowe


Jansseny:
Jassenowie - to rodzina sześciu braci, którzy wyhodowali jedną z najlepszych ras na świecie. Bardzo dobrze pasują do innych ras, ponieważ są prowadzone w bliskiej rodzinie "Inzucht".
Rasa Janssenów jest fundamentem najlepszych gołębników w Europie. Nawet najwięksi krytycy mogą posiadać je na swoich gołębnikach nie wiedząc o tym. Jeżeli ktoś może twierdzić, że nie ma org. Janssenów to może być słabo poinformowany, gdyż do dnia dzisiejszego żyje jeszcze ostatni z braci Janssenów, który ma na imię Luis i posiada on w swojej kolekcji 15 par rozpłodowych gołębi.
Niemieccy hodowcy posiadają ok. 200 orginalnych Janssenów. Miałem nawet kiedyś kontakt z Georgiem Erhardtem, który w 2003 roku posiadał 80 Org. z tej rasy. Powiedziałem wtedy do Georga, że tą rasę musimy utrzymać, więc wybrałem najlepsze z nich i je razem sparowałem. To było najlepsze zadanie jakie mogłem zrobić, gdyż Georg był bardzo uczciwym hodowcą i sprzedawał młode po orginalnych Janssenach w normalnej cenie. To właśnie u niego zobaczyłem garderobę od Charela, którą dostał po jego śmierci na pamiątkę. Te spodnie mierzyły ok 90 cm. Szkoda, że ta znajomość trwała tak krótko, ponieważ miałem jeszcze kilka młodych zamówionych, których rodziców sam sparowałem, a gdy miałem je odebrać to Georg nieoczekiwanie zmarł.
O tej rasie mogę powiedzieć zwięźle i krótko gdyż są to gołębie ładnie i dobrze zbudowane o długiej sylwetce, pięknym upierzeniu i bardzo ładnych przeważnie szklanych oczach.
Posiadam jeszcze wiele wiadomości na ich temat. Razem z żoną posiadamy do dziś Org.Erhardta po tej parze, którą w 2003r. sparowałem.
Mamy 5 gołębi za które mogę dać gwarancję, że posiadają 100% krwi Org. Janssenów.Realizacja: RAD-TECH